Biuro Informacji Turystycznej w Iławie zlokalizowane jest w prawym skrzydle ratusza miejskiego. W okresie jesienno-zimowym funkcjonuje od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00,  natomiast w sezonie letnim  godziny pracy biura ulegają wydłużeniu: w poniedziałki pracujemy w godzinach 8:00-16:00, od wtorku do piątku w godzinach 8:00-18:00, w soboty 10:00-15:00, a w niedzielę biuro funkcjonuje w godzinach 10-14.00.

 

W biurze znajduje się stanowisko komputerowe z bezpłatnym internetem oraz infokiosk – interaktywny punkt informacyjny do bezpośredniej obsługi przez przybyłych turystów. Biuro jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W Informacji Turystycznej uzyskać można kompleksową wiedzę na temat bazy noclegowej, gastronomicznej, wypożyczalniach sprzętu turystycznego, aktualnego kalendarza imprez, informacje o szlakach turystycznych, przyrodniczych Iławy i Pojezierza Iławskiego. Biuro zapewnia turyście pełną i nieodpłatną informację na temat wszystkich atrakcji na terenie Iławy i okolic oraz możliwości spędzania wolnego czasu. W biurze można nabyć publikacje, przewodniki, mapy, gadżety, pamiątki oraz dzieła lokalnych artystów.
Biuro Informacji Turystycznej w Iławie posiada Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej o standardzie trzech gwiazdek.