Nie na darmo iławski amfiteatr z dumą nosi imię Louisa Armstronga, wybitnego amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego, bowiem  każdego roku w Iławie organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” nad Małym Jeziorakiem.  
Tradycja „Złotej Tarki” sięga lat sześćdziesiątych, a pierwsze edycje festiwalu odbywały się w warszawskiej „Stodole”. Natomiast do Iławy Old Jazz Meeting dotarł w 1994r.
W iławskim amfiteatrze występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Do tej pory w ramach festiwalu gościli m.in. Ewa Bem, Grzegorz Turnau czy Krystyna Prońko oraz Dutch Swing Collage Band (Holandia), Donna Brown (USA) czy Stanley Breckenrige (USA).
Festiwal „Złotej Tarki” na ogół trwa trzy dni: od piątku do niedzieli, a w nim: koncerty wybitnych muzyków jazzowych (zarówno na deskach amfiteatru, jak i w parku miejskim oraz lokalnych restauracjach), konkurs o nagrodę „Złotej Tarki”,  Msza Św. oraz przemarsze ulicami Iławy w rytmach muzyki rodem z Orleanu, stąd nazywane również Paradami Nowoorleańskimi .
Czy wiesz…
Dzięki połączeniu: jazzu i jeziora Jeziorak, powstało nowe powiedzenie: Iława leży nad Jazzorakiem.